Zengin olmak istiyorum.

Merhaba Arkadaşlar, Zengin olmaya karar verdiğim için böyle bir site kurmaya karar verdim.

Ben Yusuf Ertürk, 1970 doğumluyum ve  şimdi 47 yaşındayım. Elektrik Elekronik mühendisiyim, Üniversitede eğitim dilimiz ingilizce olduğu için iyi derecede ingilizce biliyorum ,ayrıca iyi derecede  rusça, birazda arapça biliyorum. Mısır’a 3 aylığına arapça kursuna gittmiştim. Şimdi aklınıza, şöyle bir soru gelebilir, “Adam elektrik elektronik mühendisi olmuş, daha zengin olamış mı?” . Zengin olmak, yada zengilik kelimesi farklı kişilerde farklı anlamlara gelebilir, Yada hangi seviyede maddi zenginliğe ulaştığımda kendimi zengin hissedeceğim, bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Kısaca kendimin şu anki maddi durumumdan bahsedeyim,  ne kadar kazanmak istediğimi söyleyeyim.

Şu anda, 1997 model, clio bir arabam var, yani şu anda arabam 20 yaşında bir araba, normal şartlarda devletin gözünde hurdaya ayrılması gereken bir araba, kasko sigortası bir yapmıyor, sigorta firmaları. Sadece zorunlu trafik sigortası yaptırabiliyorum.

Kaldığım ev, rahmetli babamdan miras kalan, zemin katta, Bağcılar’da bir daire, doğrusunu söylemek gerekirse, evin bulunduğu sokak gürültülü , 10 metre uzaktaki düğün salonu ,alt katta bulunan işyerinden gelen gürültülerden dolayı ve evin gündüz vakti güneş almaması, gündüz vakti ışıkları yakmamız gerektiğinden, evden çıkmak istediğim bir ev.

Bir kızım var ve çektiğimiz maddi sıkıntılardan dolayı, hanım benden fazla para kaznamaya başlayında, daha iyi bir hayat yaşacağı düşüncesiyle, yaklaşık 5 ay kadar önce benden ayrıldı, yani boşandık. Şu anda kızımla beraber kalıyorum.

Kızım şimdi 13 yaşında, 8 sınıfa gidiyor. Biliyorsunuz, Milli eğitim bakanlığı, TEOG sınavını kaldırdı, sanırım bundan sonra ögrenciler, kendilerine en yakın liseye gidecekler. Bununda etkisiyle , evimi değiştirmek istiyorum, fakat maddi durumun, gördüğünüz gibi iyi değil.

Daha önce özel sektörde maaşı olarka çalıştım , daha sonra ticaret atıldım ,yaklaşık 20 yıldan beri ticaret yapıyorum, şu ana kadar 4 tane şirket kurdum, ve şirketleri ortaklara devretmek durumunda kaldım.

Şu anda dışarıdan, kendi işimi yapmaya çalışıyorum.Aylık kazancım 2000-3000 tl gibi dolar olarak yaklaşık 600 dolar gibi, düzenli bir kazancım yok.  En son, müşteri yönlendirdiğimden dolayı prim alacağım bulunan firmada sigortalı olarak görünüyordum, fakat yaklaşık 3 ay kadar önce, benim haberim olmadan işten istifa vererek, çıkış göstermişler. Anlayacağınız, Şu anda sigortam bile yok.

Sigorta yaptıracağım bir yer arıyorum.

Gördüğünüz gibi işler hiçde iç açıcı değil.

Fakat ben zengin olmak istiyorum ve bu sarmaldan kurtulmak istiyorum.

Nasıl zengin olmayı planladığımı  bir sonraki yazımda devam etmek istiyorum.

 

 

yusuf

Bir Cevap Yazın