Nasıl zengin olacağım?

Merhaba arkadaşlar,

Ben Yusuf Ertürk, bir önceki yazımda zengin olmak istediğimi belirtmiştim. Bu yazıda ise “Nasıl zengin olacağım?” sorusuna açıklık getirmek istiyorum.

Öncelikle, bir önceki yazımda, Eletrik Elektronik mühendisi olduğumu, İngilizce, rusça bildiğimi ve hali hazırda serbest ticaret ile uğraştığımı ve maddi olarak durumumun hiçte iyi olmadığını belirtmiştim.

Şu anda 47 yaşındayım, ve bu fakir olmak durumunda kurtulmak için, çalışma şeklimi değiştirmeye karar verdim.

Çünkü uzun yıllardan beri çalışıyorum, hem de iyi çalışıyorum diyebilirim. Yani yeni iş fikirleri konusunda olsun, yeni müşteriler bulma konusunda olsun, yani güzel işler yapma konusunda bilgili ve tecrübeli olduğumu söyleyebilirim.

Birlikte çalıştığım birçok kişiyi, zengin ettim diyebilirim. Sıfırdan işi öğrettiğim ortaklarım, benim sayemde kazandıkları paralar ile fabrika kurdular, müşteri bulduğum pazarlamacı kişiler kendilerine fabrika kurdular, birlikte çalıştığım kişilere çok para kazandırdım diyebilirim.Problem beni o kazanılan paralardan hak alamamam yada verilmemesi diyebilirim.

Yani normal  piyasada eğer biryerde çalışıyorsanız, genellikle sizin ayağınızı kaydırmak istiyorlar, eğer birisiyle ticaret yapıyorsanız, genellikle, keseri kendilerine doğru tutup, odunu öyle yontuyorlar, Yani genellikle sizin hakkınızı yemeye çalışıyorlar.  Burada dikkat ederseniz genellikle diyorum, çünkü %3-5 gibi doğru dürüst insanlar da çıkıyor.

Eğer bir yerde çalışıyorsanız,tam hakkınızı alamıyorsunuz, ticaret yapıyorsanız, ürün verip, paranızı almakta zorluk yaşıyorsunuz, yada alamadığınız anlar oluyor. Dolandırıldığınız zamanlar oluyor.

Bir de piyasa öyle bir durumdaki, daha önceleri ekmek aslanın ağzında derlerdi, şimdi ekmek aslanın midesinde diyorlar.

Yani eğer yaptığınız iş profesyonel demiyorum, çok profesyonel değilseniz, yada ürettiğiniz üründe tekele yakın değilseniz, yani ürettiginiz üründe aranan bir durumunuz yok ise, herkesin ürettiği bir ürünü satıyorsanız yada üretiyorsanız, zengin olmak olmak çok zor. Hali hazırda piyada iş yapmak istiyorsanız zaten çok paranız olması lazım.

Hadi diyelim es kaza, çok para kazanmak durumunda oldunuz, onun stressi sizi hasta edecektir.  Bu stres meselesi başlı başına bir konu.

Peki nasıl zengin olucaz diyorsanız, bu konuda  şöyle bir karar verdim : Network marketing (Ağ pazarlama)

Yani Türkiye de daha önceleri başlamış olan, AVON, AMWAY, ORIFLAME, TUPPEWARE GANO EXCEL, OGANSİA gibi firmaların pazarlama yöntemi olan network marketing, ya da birçok kişinin hemen hatırlınacağı gibiTitan tarzı pazarlama sistemi. Ama tam öyle değil.

Firma seçmeden önce hangi ürün grubu pazarlaması üzerinden çalışmam gerektiği konusunda bilgi vermek isityorum. Bir sonraki yazımda.

yusuf

Bir Cevap Yazın